Název seznamky RichMeetBeautiful vypovídá o jeho povaze. Co je principem tzv. sugardatingu a jak celý systém vlastně funguje?

K čemu slouží RichMeetBeautiful

RichMeetBeautiful je spíše než seznamkou sociální sítí. Zaměřuje se na fenomén tzv. sugardatingu. Tedy vztahů, v nichž obvykle figuruje starší muž a mladá dívka.

Takovéto páry jsou nevyrovnané nejen věkově, ale i po stránce materiálního zázemí, kdy je muž výrazně více zajištěn. Dívka má tak ze vztahu především materiální prospěch, zatímco muž požaduje po svém boku ženu, která mu bude příjemnou společností. A to nejen díky atraktivnímu vzhledu, ale i díky inteligenci, ambicím, sebevědomí a jasně definovaným cílům. V této roli se nicméně může ocitnout i muž, pakliže je ve vztahu se starší, dobře situovanou partnerkou.

Právě na propojování zájemců o vztah na této úrovni je zaměřena seznamka RichMeetBeautiful. Web deklaruje, že v průměru vycházejí až 4 dívky na jednoho muže. Celkem je zde kolem 1000 atraktivních slečen.

Jak funguje seznamka RichMeetBeautiful

Seznamku si lze vyzkoušet zdarma a anonymně. Nicméně prohlížení profilů, možnost zasílat a přijímat zprávy, využívat chat a další služby jsou zpřístupněny pouze majitelům VIP členství. Lze tedy říci, že seznamka ve své původní funkcionalitě je zpoplatněna. Nevýhodou je to, že placené členství je automaticky prodlužováno.

Kromě standadního registračního procesu by vás nemělo na RichMeetBeautiful zarazit, že se portál otevřeně ptá na finanční představy. Vztah lze v rámci sugardatingu označit za svého druhu obchodní model a ten jednoznačná pravidla bezesporu potřebuje.

Rovněž je součástí povinné nahrání fotografie. Nicméně neregistrovaným uživatelům se fotografie nezobrazují a na přání lze snímek i anonymizovat. Seznamka tak postupuje diskrétně.

Provozovatelé tohoto webu dbají i na bezpečnost svých uživatelů. Proto je každý profil ověřen, a to s pomocí účtu na sociální síti nebo mobilního telefonu. Důležité je totiž zajistit, že se na portálu pohybují reální uživatelé.