Seznamka eDarling patří na českém trhu k těm nejznámějším. Jak funguje seznamování na tomto portálu a koho tu můžete najít? Seznamka je především určena zájemcům o vážný vztah, cílem je prakticky až dovést partnery k uzavření manželství. Profesionální seznamka klade důraz na úroveň svých klientů a uvádí tak například až 65% zájemců s vyšším vzděláním. Celkem deklaruje až 13 milionů lidí.

Základní informace

Seznamování prostřednictvím eDarling využívá metodu osobnostního testu. Ten je tvořený 280 otázkami, o nichž provozovatelé zmiňují jejich vědeckou podložitelnost. Na jeho základě si pak uživatel vytvoří svůj seznamovací profil.

Profily jednotlivých uživatelů se porovnávají a v nejdůležitějších parametrech hledá algoritmus následně shodu. Takzvaný matching vypočítává vztahovou kompatibilitu konkrétně pomocí demografických údajů jako vzdálenost či věk, dále na základě osobnostního testu, ale i dle preferencí týkajících se budoucího vztahu. Denně může získat každý uživatel až 8 relevantních profilů potenciálně vhodných protějšků.

VIP členství i ověřování profilů

V následujících fázích už je samozřejmě seznamování v rukou konkrétních uživatelů, na nichž je, aby si v závislosti na vzájemných individuálně vyhodnocených sympatiích napsali zprávu a případně dovedli seznamování až do fáze osobního setkání.

Využít můžete rovněž VIP členství (placené), které zaručuje zprostředkování kontaktu s minimálně 10, respektive 20 uživateli.

Nově registrované profily jsou zároveň kontrolovány zákaznickou podporou. Tím se eliminuje riziko profilů vymyšlených, falešných či jiným způsobem neseriózních a udržuje se tak adekvátní úroveň celé seznamky.

Systém ověřování profilů je dvoustupňový. Zároveň seznamka využívá SSL šifrování. Vytváří tak bezpečný prostor, v němž se uživatelé nemusejí bát zveřejnit citlivé údaje a mají kontrolu nad tím, s kým je sdílí. Nežádoucí zprávy a profily lze snadno filtrovat.